Yüreğinde Engel Olmayanların Tek Adresi

LÜTFEN GİRİŞ TIKLA VEYA ÜYE OLMAK İSTİYORUM TIKLA.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
  • CEVAP YAZ
  • YENİ KONU
  • HABER VER
  • OKUNMADI SAY
  • GÖNDER
  • YAZDIR
  • YENİ ANKET

Gönderen Konu: Ekran Resmi Çekme  (Okunma sayısı 17572 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

^Türkan^

• Süper Moderator
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • Konu Sayısı: 2834
  • www.engelsizdostlar
    • Engelsizdostlar
Ekran Resmi Çekme
« : 02 Ocak 2010, 22:18:20 »

Arkadaşlar,belki bilenleriniz vardır.Bilmeyen arkadaşlar için anlatmak istiyorum.Ekranımızın ya da bir sitenin görüntüsünü almak istiyoruz.Bunu nasıl yapacağız?.Önce resmini çekmek istediğimiz sayfayı açıyoruz.

Klavyede resimde okla gösterilen Print screen tuşuna bir kez basıyoruz.Daha sonra bir paint sayfası açarak  CTRL + V yapıp yapıştırarak ekran görüntüsünü elde edebiliyoruz. Paintte resmi kayıt ederken JPG olarak kayıt etmeye özen gösterelim.

Ortaya şöyle bir resim çıkıyor.Sitemizin resmini çektim.
;)

FATOŞ

• Emektar Dost
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • Konu Sayısı: 1692
    • Engelsizdostlar
Ynt: Ekran Resmi Çekme
« Yanıtla #1 : 02 Ocak 2010, 22:37:20 »

bir çok siteden bu şekilde resim almışımdır. ne kadar siteye eklediğimiz resimlerin alınmasına izin verilmesede isteyen bu şekilde resimleri alabilir

^Türkan^

• Süper Moderator
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • www.engelsizdostlar
    • Engelsizdostlar
« Yanıtla #2 : 02 Ocak 2010, 22:43:29 »

bir çok siteden bu şekilde resim almışımdır. ne kadar siteye eklediğimiz resimlerin alınmasına izin verilmesede isteyen bu şekilde resimleri alabilir

Aynen FATOŞ.Sanal aleme atılan resimler hiç bir zaman güvende değildir.Kopya edilmemesine izin vermemek o resmin alınamayacağı anlamına gelmez.Ekranın görüntüsü bir tuşa basılarak çok rahat bir şekilde,hiç bir ek program yüklemeden bu şekilde alınabiliyor.

***CEREN***

• Süper Aktif Dost
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • Konu Sayısı: 262
  • hayat hep gülmeye değer
« Yanıtla #3 : 02 Ocak 2010, 23:24:51 »

ablacım biliyordum bu yöntemi ama bu gün lazım oldu  unutmusum görünce ikinci kez sevindim çok sağol ablacım
İNSAN DİLİNİN ALTINDA GİZLİDİR HZ.MUHAMMED.S.A.V

^Türkan^

• Süper Moderator
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • www.engelsizdostlar
    • Engelsizdostlar
« Yanıtla #4 : 03 Ocak 2010, 13:26:37 »

ablacım biliyordum bu yöntemi ama bu gün lazım oldu  unutmusum görünce ikinci kez sevindim çok sağol ablacım

İşine yaradığına ben de sevindim CEREN.Bilmeyen arkadaşlarımız için de faydalı olacağına eminim.Bilgisayarda bir sorun olduğunda sayfanın resmini çekip bilen birine yolluyorum.Sorunlarımın çözümü için çok yardımcı oluyor. Bravo.

İremnaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 03 Ocak 2010, 13:38:57 »

Türkan hocam teşekkür ederim. Açıkcası ben bilmiyordum. UTANDIM.

^Türkan^

• Süper Moderator
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • www.engelsizdostlar
    • Engelsizdostlar
« Yanıtla #6 : 03 Ocak 2010, 13:56:55 »

Türkan hocam teşekkür ederim. Açıkcası ben bilmiyordum. UTANDIM.

Çok işine yarayacağına eminim sevgili İremnaz. ;)

Gülsen

• Emektar Dost
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • Konu Sayısı: 470
« Yanıtla #7 : 03 Ocak 2010, 22:27:40 »

Bende bilmiyordum sağolsun türkan bir kaç ay önce bana öğretmişti.Kendisine buradan bir daha teşekkür ediyorum...
İntihar Köprüsü Gibiyim Bu Aralar, Gözümden Ve Gönlümden Düşen Düşene...

Destek

• Administrator
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • Konu Sayısı: 2080
    • Engelsizdostlar
« Yanıtla #8 : 03 Ocak 2010, 22:30:29 »

Evet sayın hocam bir çok sitede bazı bölümlerin alınması yasak. :) ve bu uygulama sayesinde alınmayacak bir şey yok. Aynı zamanda bir çok sorun yaşayan arkadaşlar oluyor ve sorunları kelimelere dökmek adına bir resim çekip koymak sorunların nereden nasıl kaynakladığı hususunda daha açıklayıcı oluyor.
ELDEN GAZ FREN-GAZ PEDALI TERTİBATLARI SİPARİŞ VE FİYAT ALMAK İÇİN
0 542 334 24 62

^Türkan^

• Süper Moderator
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • www.engelsizdostlar
    • Engelsizdostlar
« Yanıtla #9 : 04 Ocak 2010, 01:00:32 »

Bende bilmiyordum sağolsun türkan bir kaç ay önce bana öğretmişti.Kendisine buradan bir daha teşekkür ediyorum...

Bir şey değil kördügüm. Bildiğimizi paylaşmak güzeldir.O zaman sanırım senin bilgisayardaki bir sorunu resim çekme yöntemi ile halletmiştik. Bravo.

Evet sayın hocam bir çok sitede bazı bölümlerin alınması yasak. :) ve bu uygulama sayesinde alınmayacak bir şey yok. Aynı zamanda bir çok sorun yaşayan arkadaşlar oluyor ve sorunları kelimelere dökmek adına bir resim çekip koymak sorunların nereden nasıl kaynakladığı hususunda daha açıklayıcı oluyor.

Aynen sayın adminim.Ne kadar sağ tuş engeli de konsa,o sayfayı,sayfadaki yazı ve resimleri almak mümkün.Ayrıca dediğiniz gibi bilgisarımızdaki bir çok sorunu ekranın resmini çekmekle halletmek yoluna gidebiliyoruz.

sır_adam

• Kıdemli Dost
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • Konu Sayısı: 10
« Yanıtla #10 : 04 Ocak 2010, 13:32:21 »

uzun  zaman  önce  bu  işlemi  yapmam  gerekmişti  fotoğraf  makinesiyle  çekmiştim sayfayı,,,  meğer  daha  kolay  yöntemleri  varmış  paylaştığınız  için teşekkürler Türkan   hanım
sır_adam

Gülsen

• Emektar Dost
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • Konu Sayısı: 470
« Yanıtla #11 : 04 Ocak 2010, 13:41:09 »

Bir şey değil kördügüm. Bildiğimizi paylaşmak güzeldir.O zaman sanırım senin bilgisayardaki bir sorunu resim çekme yöntemi ile halletmiştik. Bravo.

Evet bilgisayarımdaki bir sorunu senin yardımınla bu şekilde haletmiştik  :) Bravo.
İntihar Köprüsü Gibiyim Bu Aralar, Gözümden Ve Gönlümden Düşen Düşene...

yurekliumut

• Daim Dost
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • Konu Sayısı: 59
« Yanıtla #12 : 26 Temmuz 2013, 17:25:55 »

Burada küçük birşeyde ben eklemek isterim. Nasıl anlatıyım mesela ekrana bir hesap makinası açın, ve siz tüm sayfanın resmini değilde sadece hesap makinasının resmini çekmek isterseniz, klavyenin sol alttaki "Alt" tuşuna basılı tutarak Prtsc yaparsanız o an ekrandaki tüm görüntüyü değil sadece hesap makinasının görüntüsünü alırsınız.

Bunu ekrana küçültülmüş siteler içinde kullanabilirsiniz.

Destek

• Administrator
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • Konu Sayısı: 2080
    • Engelsizdostlar
« Yanıtla #13 : 26 Temmuz 2013, 23:50:50 »

Burada küçük birşeyde ben eklemek isterim. Nasıl anlatıyım mesela ekrana bir hesap makinası açın, ve siz tüm sayfanın resmini değilde sadece hesap makinasının resmini çekmek isterseniz, klavyenin sol alttaki "Alt" tuşuna basılı tutarak Prtsc yaparsanız o an ekrandaki tüm görüntüyü değil sadece hesap makinasının görüntüsünü alırsınız.

Bunu ekrana küçültülmüş siteler içinde kullanabilirsiniz.

Vay buda güzeldi... şimdi biraz önce denedim süper de çalışıyor... teşekkürler...
ELDEN GAZ FREN-GAZ PEDALI TERTİBATLARI SİPARİŞ VE FİYAT ALMAK İÇİN
0 542 334 24 62

yurekliumut

• Daim Dost
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • Konu Sayısı: 59
« Yanıtla #14 : 30 Temmuz 2013, 01:40:41 »

Vay buda güzeldi... şimdi biraz önce denedim süper de çalışıyor... teşekkürler...

Rica ederim bilgi paylaşılınca güzeldir. Nadir bey bunu bize sen öğrettin... :)
  • CEVAP YAZ
  • YENİ KONU
  • HABER VER
  • OKUNMADI SAY
  • GÖNDER
  • YAZDIR
  • YENİ ANKET

GoogleTagged - Etiketler

« önceki sonraki »

Yasal uyarı
Sitemiz Bir Paylaşım Forum sitesidir. Resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir.Bu nedenle doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir.Sitemize eklenen ve yasal yaptırım getirebilecek içerikler hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır. Bildirimlerinizi dostlar@engelsizdostlar.com adresine yollayabilirsiniz.