Yüreğinde Engel Olmayanların Tek Adresi

LÜTFEN GİRİŞ TIKLA VEYA ÜYE OLMAK İSTİYORUM TIKLA.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
  • CEVAP YAZ
  • YENİ KONU
  • HABER VER
  • OKUNMADI SAY
  • GÖNDER
  • YAZDIR
  • YENİ ANKET

Gönderen Konu: 6 Aylık Eğitimle 20 Bin Polis Alınacak  (Okunma sayısı 3590 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

^Türkan^

• Süper Moderator
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • Konu Sayısı: 2826
  • www.engelsizdostlar
    • Engelsizdostlar
6 Aylık Eğitimle 20 Bin Polis Alınacak
« : 30 Mayıs 2010, 16:50:19 »

Polis teşkilatının ihtiyacını gidermek için 20 bin polis alınacak. İşte yeni polis olmanın şartları...

TBMM Başkanlığı'na sunulan kanun teklifi ile Milli Eğitim Bakanlığı'na 70 bin öğretmen ve Emniyet'e 20 bin polis alma yetkisi tanındı.

AK Parti milletvekilleri tarafından sunulan kanun teklifinin 1 Temmuz'dan önce Meclis'ten çıkartılacağı bildirildi. Kanun teklifinde 70 bin öğretmen kadrosunun bundan sonraki yıllarda atama için kullanılacağı belirtildi.

Teklifte bu yıl içinde atanmak üzere 25 bin yeni öğretmen kadrosu verilmesinin de öngörüldüğü kaydedildi. Teklif sayesinde Emniyet Genel Müdürlüğü'nde 20 bin yeni polis kadrosu açıldı. Bu kadrolara yapılacak atamaların bu yıl başlayacağı vurgulandı.

Polislikte yaş sınırı da teklifle yükseltiliyor. 27 olan yaş sınırı 28'e çıkartılırken, askerliğini yapmış kişiler için daha önce 29 olarak belirlenen sınır 30'a çıkarılıyor.

Teklif, Polis Akademisi öğrencilerinin aldıkları yetim aylıklarının kesilmemesini de öngörüyor.

Memurlar

Destek

• Administrator
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • Konu Sayısı: 2011
    • Engelsizdostlar
6 Aylık Eğitimle 20 Bin Polis Alınacak
« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2010, 23:20:55 »

Kamu kurumlarında gereken memur açıkları kesinlikle kapatılması gerek. Bazı kamu kurumlarında yığılma olmasına karşın diğer kurumların durumları içler açısı. Bununla birlikte. Aslında ülke olarak özelleştirmeye her zaman karşı çıktık. Ama işin başka kısmından bakmasını asla öğrenemedik. Özel sektör her zaman artıları olduğu düşüncesi içindeyim.

Diyelim A kurumu devlet tarafından işletilmekte. Ve orada görev alanların tamamı memur. Vatandaşın işi düşüp A kurumu telefonla aradığında karşısında asla muhatap bulamaz. Hadi tesadüf ya buldu diyelim. Adam bir iki soru sonrasında karşı tarafı tersler ve suratının tam ortasına şak diye telefonu kapatır. Buna karşın A kurumu özel sektör tarafından işletilmiş olsa karşımıza çıkan kişi her sorumuza cevap verir sadece cevap vermekle kalmaz çözüm üretmek adına elinden geleni yapar. İşte özel sektör işletme prensibi ile devletin işletme prensibi arasında bu fark var. Her ikisi de hizmet verir ama birisi öylesine birisi ise işleri olduğu için ;)
ELDEN GAZ FREN-GAZ PEDALI TERTİBATLARI SİPARİŞ VE FİYAT ALMAK İÇİN
0 542 334 24 62

^Türkan^

• Süper Moderator
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • www.engelsizdostlar
    • Engelsizdostlar
Emniyet'e 20 Bin Kadro, Komisyondan Geçti
« Yanıtla #2 : 02 Haziran 2010, 09:51:52 »

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin 11 maddesi kabul edildi.

Kabul edilen maddelere göre, Emniyet Genel Müdürlüğüne, 19 bini taşrada olmak üzere toplam 20 bin kadro ihdas edilecek.

Polis Meslek Yüksekokulu eğitimi için 27 olan yaş sınırı 28 çıkarılıyor. Askerliğini yapmış erkeklerde 29 olan yaş sınırı ise 30'a yükseltiliyor. Buna göre, en az 4 yıllık yüksek öğretim kurumlarından ve bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olan, sınav tarihi itibariyle 28 yaşından gün almayan erkek ve kadınlar ile askerliğini yapmış 30 yaşından gün almamış erkek adaylar arasında yapılacak seçme sınavında başarılı olanlar, 6 aydan az olmamak üzere polis meslek eğitimine alınabilecek.

Teklif, polis teşkilatında yeni unvanlar da getiriyor. Emniyet Genel Müdürlüğünce ihtiyaç duyulması halinde, en az 10 yıl görev yapmış veya 35 yaşından gün almış polis memurları arasından ''başpolis memuru'' kadrolarına, başpolis memuru olarak 6 yıl görev yapmış olanlar arasından ''kıdemli başpolis memuru'' kadrolarına atama yapılabilecek.

Kıdemli başpolis memuru başpolis memurunun, başpolis memuru ise polis memurundan hiyerarşi açısından üstün olacak.

Teşkilatta, bomba imhasında görev yapan polis memurlarının bomba imha tazminatlarından, damga vergisi hariç hiçbir kesinti yapılmayacak.

Polis akademisinde öğrenim görmekte olan ve mevcut düzenlemeye göre sigortalı oldukları için yetim aylıkları kesilen öğrencilerin bu aylıkları, akademideki öğrenim sürelerince kesilmeyecek.

-YEŞİL KARTLILARIN SGK'YA DEVRİ UZATILIYOR-

Yeşil kartlıların n SGK'ya devri, 1 Ocak 2012'ye kadar uzatılıyor. Buna göre, söz konusu tarihe kadar yeşil kart işlemleri, mevcut durumda olduğu gibi, il ve ilçelerdeki idare kurullarınca yapılmaya devam edecek.

Yeşil kart kapsamına girmekle birlikte kartı bulunmayanların 18 yaş altındaki çocukları ve bakmakla yükümlü oldukları kişiler, SGK tarafından tescil edildikleri tarih itibariyle genel sağlık sigortalısı olacaklar.

60 günden fazla borcu olan bağımsız çalışan sigortalılar ile 60 gün statüsündeki genel sağlık sigortalıları, tecil ve taksitlendirme yapmaları halinde sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek.

Komisyonda, daha önce görüşülen tasarıyla kabul edilen, ''Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilen serbest öğretmen kadrolarında boş bulunan 25 bin öğretmen kadrosuna, 2010 Yılı Merkezi Bütçe Kanunu kapsamında yapılacak atamaların dışında olmak üzere, 2010 yılı içinde atanmalarına ilişkin madde'' de görüşülen teklife eklendi ve kabul edildi.

Komisyonda ayrıca, Gümrük Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşüldü. Tasarı, alt komisyona sevk edildi.

-''ZAMANINDA ÖNLEM ALDIK''-

Hükümet adına komisyona katılan Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, görüşmelerde, muhalefet milletvekillerinin, hükümetin ekonomik politikasına ilişkin eleştirilerine yanıt verdi. Yılmaz, küresel ekonomik krize karşı hükümet olarak, popülizm yapmadan, zamanında önlem aldıklarını ifade etti.

Bu süreçte, Türkiye'de yapısal bir tahribat yaşanmadığını, kamu maliyesinde yapısal bir kırılma olmadığını kaydeden Yılmaz, bunun faydalarının krizden sonra, toparlanma sürecinde daha iyi görüleceğine işaret etti.

Memurlar

^Türkan^

• Süper Moderator
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • www.engelsizdostlar
    • Engelsizdostlar
Üniversite Mezunlarına Büyük Müjde
« Yanıtla #3 : 11 Temmuz 2010, 23:02:28 »

İçişleri Bakanı Atalay, bakanlığın 10 bin üniversiteli polis adayı için ilana çıkacağını söyledi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, yakında üniversite mezunu 10 bin polis almak için ilan vereceklerini belirtti. Atalay, 2010 yılında kötü muameleden dava açılmaladığını söylerken, karakollara gözaltı sürelerinde duş alma imkanının da sağlanacağını ifade etti.

Beşir Atalay ile Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılacak Polis Meslek Yüksekokulu'nun (PMYO) temel atma törenine katıldı.

Polis teşkilatına ‘baş polislik’ ve ‘kıdemli baş polislik’ diye iki yeni statü getirildiğini hatırlatan Bakan Atalay, “Bizim polisizimin yaklaşık yüzde 90'ı rütbesiz, düz polis memurudur. Bu yeni kademelenme ile bu polislerimize bir unvan yükselmesi şansı sağlamış olduk. Bizim rütbeli personele ihtiyacımız var. 10 bin polisimiz baş polis ya da kıdemli baş polis rütbesine yükselecek. Yakında ilan vererek üniversite mezunu 10 bin polis daha alacağız” diye konuştu.

Konuşmasında polis eğitimi yapılan akademi, enstitü ve meslek yüksek okullarıyla da ilgili bilgi veren Bakan Atalay, “Normal üniversite mezunu polislerimizden her yıl ortalama 10 bin kişi alıyoruz. Bunlar 6 aylık eğitim görüyor ve polis teşkilatına katılıyorlar. Böylece yılda ortalama 17 bin yeni polis mesleğe katılıyor. Bunların tamamı üniversite mezunudur. Şu anda üniversite mezunu olmayan polis almıyoruz. Bu sayede mevcut 220 bin polisimizin yüzde 82'si üniversite mezunu” diye konuştu.

2010 YILINDA İŞKENCE YA DA KÖTÜ MUAMELEDEN DAVA AÇILMADI

Türkiye'nin bir dönem işkence ve kötü muameleden dolayı uluslararası alanda sürekli mahkum edildiğini hatırlatan Atalay, “Son yıllarda dava sayısı bir elin parmakları kadar sayılır hale geldi. Yarısını bitirdiğimiz 2010 yılında herhangi bir güvenlik görevlimiz aleyhine işkence ve kötü muameleden dolayı dava açılmış değildir. Bu işi bu kadar sıfırladık” diye konuştu. Bakan Atalay, aylık olarak yapılan Türkiye Gündemi Araştırmaları'nda kurumlara güven anlamında ise emniyet teşkilatının ilk sırada geldiğini açıkladı.

KARAKOLLARA DUŞ

Eskiden ‘karakol’ olarak bilinen yerlerin polis merkezleri adı ile yenilendiğini ve imaj değiştirdiğini dile getiren Bakan Atalay, şöyle konuştu:

“Karakollar, eskiden çevresinde geçmeye korktuğunuz yerlerdi. İçine girdiğinizde çok huzur duyulmayan yerlerdi. Çok temiz olmayan karakollar vardı. Şimdi hepsi pırıl pırıl. Vatandaşımız oraya gidip her türlü yardımı ve desteği isteyebilir. Ve hatta gözaltı süresinin uzandığı haller için yeni yapılan polis merkezlerine mutlaka duş sistemi de koyduruyoruz. Yani insanımız isterse zanlı olarak gelsin, insan gibi muamele görecek.”

Temeli atılan okulun Türkiye'deki en modern meslek yüksek okullarından biri olacağını kaydeden Bakan Eroğlu ise “Okulun bitmesi ile burayı çevre düzenlemesi açısından çiçek gibi yapacağız. Çünkü polislerimiz en iyisine layık” dedi. Konuşmaların ardından temel atıldı.

Mynet

^Türkan^

• Süper Moderator
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • www.engelsizdostlar
    • Engelsizdostlar
10 Bin Polis Alımı İçin Başvurular Başladı
« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2010, 13:41:25 »

Polis Meslek Eğitimlerine 9 bin 500 Erkek, 500'ü Bayan toplam 10 bin aday asıl, bu miktarların %30’u olan 2 bin 850 Erkek, 150'si Bayan toplam 3 bin aday yedek olarak alınacaktır. 2009 ve 2010 KPSS – P3 puan türünden 60.000 ve üzerinde puan alan ve en az dört yıllık yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilecek. Başvurular, ikamet ettikleri İl Emniyeti Müdürlüklerine 29 Eylül – 14 Ekim 2010 tarihleri arasında, istenen belgelerle birlikte şahsen yapılacak.

Emniyet, 10 bin polis alımı için başvuruların bugün başladığını duyurdu.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (Pomem) Öğrenci Alımı Duyurusu

POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ (POMEM) MÜDÜRLÜKLERİ;

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı en az 6 ay süre ile mesleki temel eğitimin verildiği; parasız, yatılı ve üniformalı eğitim kurumlarıdır.

2011 yılında başlatılacak olan 10. ve 11. dönem Polis Meslek Eğitimlerine; 2009 ve 2010 yılları Kamu Personel Seçme Sınavının birinden (KPSS – P3) puan türünden (60.000) ve üzerinde puan alan ve en az dört yıllık yüksek öğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabileceklerdir.

10 uncu ve 11 inci dönem Polis Meslek Eğitimlerine (9.500) Erkek, (500) Bayan toplam (10.000) aday asıl, bu miktarların %30’u olan (2.850) Erkek, (150) Bayan toplam (3.000) aday yedek olarak alınacaktır.

Yapılan sınavlar neticesinde başarılı olan adaylar İstanbul Adile Sadullah, İstanbul Arnavutköy, İzmir Bornova, Mersin, Aydın, Bilecik, Eskişehir ve Çankırı POMEM Müdürlüklerinde eğitim göreceklerdir.

MÜRACAAT İŞLEMLERİ

Adaylar, ikamet ettikleri İl Emniyeti Müdürlüklerine 29 Eylül – 14 Ekim 2010 tarihleri arasında, istenen belgelerle birlikte şahsen başvuracaklardır.

Müracaatlar 14 Ekim 2010 tarihi saat: 17.00’da sona erecektir. Eksik belge veya posta yolu ile ya da başvuru zamanı geçtikten sonra yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

DEĞERLENDİRME VE SEÇME SINAV YERİ TARİHİ DUYURUSU

Değerlendirme ve seçme sınavına, KPSS P3 puanlarına göre yapılacak sıralama neticesinde en yüksek puandan başlanarak, (9.500) Erkek, (500) Bayan kontenjanının 3 katı olan (28.500) Erkek, (1.500) Bayan olmak üzere toplam (30.000) aday çağrılacaktır.

Adayların, katılacakları bölge merkezleri ve tarihleri, 26 Ekim 2010 tarihinde Eğitim Dairesi Başkanlığının www.egitim.pol.tr internet adresinden ve İl Emniyet Müdürlüklerince ilanen adaylara duyurulacaktır.

İnternet adresinden ve İl Emniyet Müdürlüklerinde ilanen yapılan duyuru adaylara tebliğ edilmiş sayılacağından ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

DEĞERLENDİRME VE SEÇME İŞLEMLERİ

Değerlendirme ve seçme işlemlerine, Emniyet Genel Müdürlüğünce belirlenerek ilan edilen bölge merkezlerinde 30 Ekim 2010 tarihinde başlanacaktır. Değerlendirme ve seçme işlemi, üç aşamadan oluşacak ve 10 uncu ve 11 inci dönem için geçerli olacaktır.

DEĞERLENDİRME VE SEÇME SINAVI SONUÇLARININ AÇIKLANMASI

Polis Meslek Eğitim Merkezlerine alınacak öğrencilerin başarı listesi, KPSS P3 puanı, değerlendirme/mülakat (2.Aşama) ve fizikî yeterlik (3.Aşama) puanlarının toplamına göre, en yüksek puandan başlanarak erkek ve bayan olmak üzere ayrı ayrı hazırlanacaktır. Sıralama sonucunda eşitlik olması hâlinde, KPSS puanı daha yüksek olan aday tercih edilecektir. Sıralama sonucuna göre, belirlenen kontenjan miktarı kadar aday asıl, bu miktarın % 30’u kadar aday yedek olarak ilan edilecektir. Adayların başarı durumları Eğitim Dairesi Başkanlığının www.egitim.pol.tr internet adresinden ve İl Emniyet Müdürlüklerince ilanen duyurulacaktır.

POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİNE PLANLAMA VE MEMURİYETE ATANMA

Polis Meslek Eğitim Merkezleri sınavlarında başarılı olan adayların eğitime alınacakları Polis Meslek Eğitim Merkezlerine planlamaları Eğitim Dairesi Başkanlığınca adaylara ayrıca duyurulacaktır.

POMEM Değerlendirme ve Seçme İşlemine katılarak başarılı olan adaylardan askerlik nedeniyle bakaya durumunda olanların okula planlamaları yapılmayacaktır.

Eğitim-öğretim başladıktan sonra herhangi bir aşamasında POMEM’den çıkan veya çıkarılan öğrenciler bir daha POMEM Öğrenci Adaylığı için başvuruda bulunamazlar.

Ayrıca, 5336 Sayılı Emniyet Teşkilatı Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunun 2 inci Maddesinin Ek 24 üncü Maddesinin 5 inci fıkrasına göre Polis Meslek Eğitim merkezlerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayanlar, Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına aday polis memuru olarak atanırlar.

Bu şekilde atananlar, atanma tarihinden itibaren altı yıl süreyle başka kurumlara nakil yoluyla atanamazlar.

POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜKLERİ BAŞVURU ŞARTLARI

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

b) En az dört yıllık yüksek öğretim kurumu veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.

c) Değerlendirme ve seçme işlemlerinin ilk günü itibarıyla, askerliğini yapmamış erkekler ile bayan adaylar için 28 yaşından, askerlik hizmetini yapmış erkek adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak (18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınır.)

Askerliğini yapmamış erkek ve bayan adaylar için 30/10/1983 tarihi ve sonrasında doğanlar,

Askerliğini yapan, bu tarihte terhis olabileceğini belgeleyen erkek adaylar için 30/10/1981 tarihi ve sonrasında doğanlar.

ç) Erkekler için 167 santimetreden, bayanlar için 165 santimetreden kısa boylu olmamak.

d) Sağlık yönünden, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen şartları taşımak.

e) Başvuru öncesi ve başvuru sırasında; genelev, birleşme yeri, randevu evi, tek başına fuhuş yapılan mesken ve bu gibi yerlerde aracılık, bekleyicilik ve benzeri bir meşguliyeti bulunmamak; fuhuş, kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeni ile hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, idarî yaptırım uygulanmamak veya hüküm giymemiş olmak, bunlardan herhangi birinin uzlaşma yoluyla sonuçlandırılmamış veya yine bunların herhangi birisiyle ilgili olarak mahkemece hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olmak ya da başka bir tedbire çevrilmemiş olmak.

f) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış veya yasaklanmış haklar geri verilmiş olsa bile; devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından;

1) Mahkûm olmamak.

2) Hükmün açıklamasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olmak.

3) Devam etmekte olan bir kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak.

g) (e) ve (f) bentleri adayın eşi hakkında da uygulanır.

ğ) Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya parti kollarına üye bulunmamak, daha önceden üyeliği var ise ayrıldığını belgelemek, terör eylemleri ile organize suç faaliyetlerine katılmamış olmak.

h) Herhangi bir kadınla veya erkekle nikâhsız olarak birlikte yaşıyor olmamak.

ı) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.

i) Silah taşımaya ve silahlı görev yapmaya hukukî bir engeli bulunmamak.

j) 8/5/2005 tarihli ve 25809 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 11 inci maddesi kapsamında ilişiği kesilenler hariç, Genel Müdürlük bünyesindeki eğitim kurumlarından ayrılmış veya çıkarılmış ya da herhangi bir yükseköğretim kurumundan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak.

k) KPSS P3 puan türünden, (60.000) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.

l) İlgili mevzuat kapsamında yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak.

şartları aranır.

BAŞVURU ESNASINDA İSTENEN BELGELER

a) Başvuru dilekçesi, (Başvuru esnasında İl Emniyet Müdürlüklerince verilecektir.)

b) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu, (Başvuru esnasında İl Emniyet Müdürlüklerince verilecektir.)

c) Lisans diplomasının veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi yada mezun olduğuna dair ilgili üniversiteden alınan resmi yazı. (Yabancı ülkeden alınan lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

ç) Askerliğini yapmış olanlardan terhis belgesi ve fotokopisi, ( Askerlikten muaf olanların muafiyet belgesi)

d) Evli ise evlenme cüzdanının aslı ve fotokopisi,

e) KPSS Sonuç Belgesinin aslı ve fotokopisi,

f) 16/7/1982 tarihli ve 8/5105 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmeliğe uygun olarak son bir yıl içinde çekilmiş dört (4) adet vesikalık fotoğraf,

g) Adayların adres bilgileri, Adres Kayıt sisteminden İl Emniyet Müdürlüğünce müracaat esnasında alınacaktır. Adres Kayıt Sistemine kayıtlı olmayanların kayıt yaptırmaları zorunludur. Askerde olanlar birliklerinden askerde olduklarına dair belge getireceklerdir.

ğ) Bir (1) adet yarım kapak dosya,

BAŞVURU TARİHLERİ: 29 Eylül–14 Ekim 2010

BAŞVURU YERLERİ: İl Emniyet Eğitim Şube Müdürlükleri

Memurlar   
  • CEVAP YAZ
  • YENİ KONU
  • HABER VER
  • OKUNMADI SAY
  • GÖNDER
  • YAZDIR
  • YENİ ANKET

GoogleTagged - Etiketler